telefon  +48 34 32-40-147

 email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Maszyny Rolnicze

Linmot Moped

 

Skuter jest rodzajem motocyklu, który ostatnio zaczął się cieszyć dużą popularnością wśród Polaków, jednak skutery trzykołowe dla niektórych mogą okazać się zupełną nowością. Skutery trzykołowe, które nie mają dużej mocy, mogą być kierowane przez osoby, które nie posiadają prawa jazdy. Umożliwia to jazdę wygodnym pojazdem bez konieczności zdawania egzaminów, które w dzisiejszych czasach należą do bardzo kosztownych. Są także dobrym rozwiązaniem nie tylko dla niepełnosprawnych osób. 

Tego typu pojazd kojarzony jest z przeznaczeniem dla osób, które mają ograniczoną mobilność ruchową. Jednak skutery trójkołowe posiadają także więcej przeznaczeń. Mogą one służyć osobie, która jest w pełni zdrowa. Bez żadnych problemów można nim dotrzeć do pracy, do szkoły, na uczelnie, urządzić sobie krótki wyjazd poza miasto, a także dojechać na spotkanie z przyjaciółmi. Przed zakupem skutera trójkołowego należy zapoznać się z cenami rynkowymi.  Ale jaki skuter trzykołowy wybrać? Moc tego skutera oraz zasięg w przypadku skutera elektrycznego ma naprawdę duże znaczenie. Dlaczego warto postawić na trójkołowiec? Z pewnością tego typu pojazdy uchodzą za najwygodniejsze ze wszystkich dostępnych pojazdów miejskich. Pora, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej. 

Skuter trzykołowy to wielka wygoda 

Coraz częściej zastanawiamy się nad zmianą pojazdu, który służy na co dzień do dojazdu do pracy, do szkoły lub na uczelnie. Nie ukrywa się faktu, iż przyczyniają się do tego koszta związane z paliwem. Jednak jednoślady w postaci motocykli i skuterów nie do każdego przemawiają. Wyjście z tej sytuacji w postaci hulajnogi elektrycznej nie dla każdego jest wygodne oraz bezpieczne. Jeśli więc tak się dzieje, to doskonałą opcją okazuje się być skuter trzykołowy. Jego siedziska są dużo bardziej komfortowe jak we wcześniej wymienionych pojazdach, w przypadku hulajnóg nie ma ich w ogóle- całą podróż należy stać. Skuter trzykołowy jest idealny do podróży na zakupy nawet w godzinach szczytu, gdzie ciężko jest o miejsce parkingowe. Jest on znacznie mniejszy od samochodu, więc możliwość zaparkowania znajdzie się praktycznie zawsze. 

Skutery trzykołowe a kwestie prawne 

Pojazdy te można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym rodzajem są skutery trójkołowe, które mogą osiągać maksymalną prędkość 45 km/h i mają ograniczoną moc silnika. Wówczas są one prawnie uważane za motorowery. Co więc za tym idzie? Do ich prowadzenia żadnych uprawnień nie potrzebują osoby, które przed 2013 rokiem ukończyły osiemnasty rok życia. Pozostałe osoby do ich prowadzenia potrzebują prawo jazdy kategorii AM. Uprawnienia te można zdobyć już na krótko przed osiemnastymi urodzinami. 

Osoba, która zakupiła trzykołowy skuter z homologacją do 125 ccm, posiadający trzy koła, ma prawo do poruszania się nim bez prawa jazdy na motocykl. Jednak jest tu pewne „ale” w postaci jednego warunku: nie może on być jednośladem. Skuter, który ma dwa koła z przodu to pojazd, który może być kierowany przez osoby posiadająca prawo każdy kategorii B przez co najmniej trzy lata. Należy więc sprawdzić, czy pojazd posiada odpowiednią homologację, jaką powinno być L5e. Wynika z tego, że nie każdy skuter trzykołowy będzie mógł być prowadzony przez osobę nieposiadającą uprawnień. 

Skutery trójkołowe spalinowe vs skutery trójkołowe elektryczne- który wybrać? 

Pierwszym rodzajem, jaki zostanie „wzięty na tapetę”, jest skuter trójkowy spalinowy. Jego plusem jest moc- jest on znacznie mocniejszy od skutera trójkołowego elektrycznego. Jednak posiada on znaczące wady. Przede wszystkim jest głośny, a także niezbyt ekologiczny dla naszego otoczenia. Jak wiadomo, ekologia w dzisiejszych czasach odgrywa znaczącą rolę, dlatego to powinno być argumentem przemawiającym za wyborem skutera trzykołowego elektrycznego. 

Drugim rodzajem jest skuter trzykołowy elektryczny. Jest on pro ekologiczny, dlaczego? Podczas poruszania się nim, do atmosfery nie wydostają się żadne spaliny. Jest to więc bardzo opłacalne dla środowiska. W celu dbania o otaczający nas świat powinno wybrać się skuter elektryczny trzykołowy

Skuter trzykołowy- jak wygląda to cenowo? 

Ceny nowego skutera trzykołowego wahają się w granicach 18-20 tysięcy złotych, czy to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, iż za 20 tysięcy można kupić sprawny, dobrze prezentujący się samochód, to może wydawać się, że to dużo. Realia są jednak takie, że tak samo jak są różne standardy samochodów, to są także różne standardy skuterów trzykołowych, a co za tym idzie? Są różne ceny. W celu zaoszczędzenia gotówki można wpaść w Google „skuter trzykołowy OLX”. Wówczas pojawi się sporo aukcji z używanymi modelami. W tym przypadku sprawna maszyna nie będzie kosztować 18 tysięcy, a jedynie około 7. Zakup używanego pojazdu może być lepszą opcją na start, dlaczego? Na samym początku nie wie się, czy skuter z dwoma kołami z przodu lub z tyłu będzie odpowiednim pojazdem. Być może nie przypadnie on do gustu. 

Skuter trzykołowy elektryczny jest droższą wersją od skutera trzykołowego spalinowego. Ale należy wziąć pod uwagę fakt, że na dłużą metę, jego użytkowanie będzie znacznie tańsze. Prąd, jaki potrzebny jest do tego pojazdu, jest mniej kosztowny od paliwa. 

Linmot, producent linek do skuterów i motocykli

Linmot w swojej ofercie posiada linki do wszystkich pojazdów-także trójkołowców o każdej pojemności silnika W naszej ofercie znajdziesz części zamienne do wszystkich marek i modeli jednośladów. Niezależnie od tego, jak zmienia się rynek-nasza oferta zawsze elastycznie odpowiada na jego zapotrzebowanie. 

Podsumowanie 

Wątpliwości nie ulega fakt, iż skuter trzykołowy jest ciekawą maszyną. Sprawdza się on przede wszystkim w krótkich wyjazdach, czyli na zakupy, do szkoły, pracy czy na uczelnie, spotkanie ze znajomymi. Pomaga on w komfortowym oraz szybkim dostaniu się w dane miejsce bez konieczności posiadania prawa jazdy kategorii B, które potrzebne jest do prowadzenia samochodu. Ze względu na dużą wygodę, jaką zapewniają, pojazdy te przeznaczane są dla osób mających problemy ruchowe. Mają znaczącą przewagę nad tradycyjnymi skuterami oraz hulajnogami ze względu na znacznie wygodniejsze siedzisko. Sprawia to, że dystans pokonywany jest w bardziej komfortowych warunkach. Skuter trzykołowy może okazać się przydatny każdemu, kto poszukuje szybkiego i wygodnego środka transportu. Jego konstytucja wcale nie musi być nudna. Tak jak samochody wyposażone są w opcje szyberdachu, tak można natrafić na skuter trzykołowy z dachem.

 

240px Flag of Europe.svg UNIA EUROPEJSKA

Barker LINMOT BOWDEN CABLES PRODUCER

" Linmot cables are the best! " - Ben Barker

logo Linmot

LINMOT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Wileńska 56
42-280 Częstochowa
VAT ID: PL 5732840297

tel. +48 34 32-40-147

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 242801764

SWIFT: INGBPLPW
PLN: PL 41 1050 1142 1000 0090 9300 5867
EUR: PL 47 1050 1142 1000 0091 3745 7561
USD: PL 90 1050 1142 1000 0091 3745 7660

 

Szybki kontakt / Rapid contact
Email:
Temat: / Subject:
Wiadomość: / Message:
1 + 5 = ?