telefon  +48 34 32-40-147

 email  Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

Oryginalny standardowy pancerz cięgna Bowden składa się z ściśle zwiniętej spirali z drutu stalowego o przekroju okrągłym lub kwadratowym. Dzięki temu pancerz jest elastyczny, ale wywołuje to zmianę długości, gdyż pancerz się wygina. Ponieważ wewnątrz na załamaniu zwoje ściśle zwiniętej spirali nie mogą się bardziej zbliżyć do siebie, załamanie powoduje, że zwoje ulegają poluzowaniu na zewnętrznej części załamania, a więc także przy linii środkowej pancerza musi również wystąpić wzrost długości przy zwiększonym zagięciu.

 

Inny typ pancerza składa się z krótkich wydrążonych sztywnych cylindrów z aluminium lub włókna węglowego, przesuwanych wzdłuż giętkiej wykładziny. Korzyści osiągane w porównaniu pancerzem z drutu stalowego obejmują mniejszy ciężar, mniejszy promien zagięcia, oraz mniejsze ściśnięcie pod obciążeniem. Typ pancerza nie znajduje się w ofercie Linmot, jednak przedstawiamy jego kontrukcję dla celów informacyjnych.

Pancerze do hamulców rowerowych nie muszą być całkowicie nieściśliwe, ale muszą być mocniejsze, i w produktach do tego celu sprzedawanych obecnie stosuje się ciasno nawinięty spiralny drut wzmacniający. Jeden koniec pancerza linki jest zakończony ciasno dopasowaną zaślepką lub nasadką, która tworzy luźne połączenie z regulatorem bębenkowym, a drugi dowolnym z wielu złączek obejmujących zaślepki lub elementy umożliwiające płynną zmianę kierunku. W każdym przypadku w punkcie, w którym linka wysuwa się do umocowania do szczęk hamulcowych jest zainstalowana złączka wkrętna. Ze względu na oferowaną szeroką gamę konstrukcji cięgna, nie jest łatwo rozstrzygnąć który pancerz jest najlepszy. Ogólnie, pancerz przewidziany do jednego celu, nie powinien być stosowany do żadnego innego celu, i w każdym z przypadków należy przestrzegać zaleceń LINMOT.

Pancerze do rowerów są produkowane w średnicy 5 mm jednak na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj średnicy. W naszej ofercie można znaleźć śrenice w zakresie 5-12 mm - im większa średnica tym kompletna linka wytrzymuje większe naprężenie. Pancerze zarówno do zmiany biegów jak i hamulca produkowane są różnych rozmiarach. Wymagana jest pewna ostrożność przy wymianie linki, gdyż na przykład, jedna końcówka  o długości  x mm regulatora i pewnej średnicy istniejącej już dźwigni zmiany biegów jest prawdopodobnie wykonana tylko do tego rozmiaru pancerza.

Chociaż można nabyć pojedyncze elementy zespołu linki, dostępne są gotowe linki zarówno hamulcowe jak i do zmiany biegów czy sprzęgła albo gazu. Zawierają one zwykle wewnętrzny drut na długości pancerza, i w zależności od ich celu stosowania, mają jedną lub więcej zainstalowanych zaślepek. Jednakże, w związku z szeroką gamą złączek będących w użyciu jest prawdopodobne, że te uniwersalna zaślepki linki, chociaż są odpowiednie do wielu sytuacji, nie będą odpowiednie do każdego celu, jak błędnie sugeruje ich nazwa. Są to uniwersalne zestawy naprawcze linki. Jednak zalecamy dorabianie linek według wzoru, wtedy jest pewność 100% dopasowania do potrzeb klienta.  Skrócenie pancerzy wymaga użycia specjalnego ręcznego narzędzia, zaprojektowanych do wykonania prostopadłego cięcia bez zamykania otworu wejścia linki. To samo narzędzie jest używane do obcinania wewnętrznej linki stalowej.

Pancerze linek są zwyczajowo produkowane tylko w kolorze czarnym, chociaż można spotkać niektóre pancerze w innych kolorach - w Linmot wykonamy każdy kolor.

 

240px Flag of Europe.svg UNIA EUROPEJSKA

Barker LINMOT BOWDEN CABLES PRODUCER

" Linmot cables are the best! " - Ben Barker

logo Linmot

LINMOT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Wileńska 56
42-280 Częstochowa
VAT ID: PL 5732840297

tel. +48 34 32-40-147

email: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

REGON: 242801764

SWIFT: INGBPLPW
PLN: PL 41 1050 1142 1000 0090 9300 5867
EUR: PL 47 1050 1142 1000 0091 3745 7561
USD: PL 90 1050 1142 1000 0091 3745 7660

 

Szybki kontakt / Rapid contact
Email:
Temat: / Subject:
Wiadomość: / Message:
1 + 5 = ?